Бизнес Справка
МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР Д-Р ИВАН ВЪЛКАНОВ

МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР Д-Р ИВАН ВЪЛКАНОВ

Фирма: МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР Д-Р ИВАН ВЪЛКАНОВ
Адрес: Хасково, ул. Асти 8
Телефон: 038661919
GSM: 0888670097
Интернет сайт: http://www.med-valkanov.com

МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР Д-Р ИВАН ВЪЛКАНОВ

МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР Д-Р ИВАН ВЪЛКАНОВ работи от 2004 година. В него се извършват прегледи, диагностика и консултации в областта на урология, хирургия, анестезиология и педиатрия.
Центърът разполага с отлична база за урологична дигностика (ехография, урофлуометрия, цистоскопия и други) на следните болести:

 
-Доброкачественна хиперплазия на простатата.
Какво представлява простатната жлеза и каква е нейната функция?
Простатната жлеза е част от мъжката пикочо-полова система. Тя е с големина и форма на кестен (дълга е около 3 см) и се състои от три дяла, обградени от капсула. Простата е разположена пред правото черво и под изхода (шийката) на пикочния мехур. Жлезата обхваща началната част на уретрата (пикочния канал) - "тръбичката", която извежда урината от пикочния мехур до отвърстието на върха на пениса, т.е. в началото си уретрата преминава през простатната жлеза.
-Рак на простатата.
Каква е етиологията на простатния карцином?
Следните фактори се обсъждат като значими за развитието на карцином на простатата:
  • хормонален дисбаланс;
  • възпалителни заболявания;
  • тютюнопушене;
  • наследственост (генетични фактори).
-Злокачествено новообразувание на пик. мехур.
-Тумори на бъбреците.
Бъбречните тумори представляват около 1-2% от туморите у възрастни лица и 20-30% от туморите у деца. Те се срещат два пъти по-често у мъжете.
Доброкачествените бъбречни тумори се срещат рядко. Те се изявяват с поясна болка и поява на кръв в урината. Някои от тях имат склонност към злокачествено израждане, затова се препоръчва тяхното ранно оперативно отстраняване.
- Бъбречнокаменна болест
Бъбречно-каменната болест (нефролитиаза) е заболяване което протича с образуване на конкременти (камъни) в бъбречното легенче и неговите чашки,които могат да предизвикат оплаквания от страна на пациента при промяна в местоположението си в легенчето,но особено често при преминаване по посока на уринната екскреция към уретерите (пикочопроводите),пикочния мехур и уретрата (пикочния канал).Предполага се обаче,че латентните (безсимптомните)форми са 4 пъти повече. Среща се най-често в страни със топъл и сух климат,като България е ендемична зона (т.е. болестта е често срещана) и се счита,че 2 % от населението заболяват годишно.