ПРОКСИАД БЪЛГАРИЯ
ПРОКСИАД БЪЛГАРИЯ е фирма за информационни услуги, организирана в мрежа от регионални филиали, позволяващи да се отговори на нуждите от услуги в близост на нашите клиенти и на нуждите от автономност на нашите сътрудници.
Създадена през 2004 година, с изкупуването на северния филиал, Проксиад Груп бързо се развива в Ил- дьо- Франс (Париж), на Запад (Нант и Рен) и в Нормандия (Руан). В допълнение на това разрастване, в края на 2005 година, център за услуги в България отваря своите врати.
Всяка единица е оперативно автономна на своя пазар, но уважаваща глобалната политика на групата. Това ни позволява да предложим реактивност, изтънчено познание на нуждите на нашите клиенти и един истински локален мениджмънт на нашите сътрудници. Нашите услуги се уповават на една стратегическа визия за еволюция на информационните системи и на ИТ професиите.
От самото начало се ориентирахме към интеграцията на новите обектно-ориентирани технологии в информационните системи на нашите клиенти. Този подход обединява Професионализъм и Технологична Увереност, и позволява на клиентите ни да се възползват от ефикасни, прагматични и еволюционни решения.
Тази стратегия ни позволи да обединим бързо около 300 човека, участващи активно в развитието на предприятието и едновременно еволюиращи в овладяването на Професиите и Технологиите.
Фирмата придружава своите клиенти както по време на цялостния цикъл на живот на информационни проекти, така и по време на тяхната поддръжка:
Анализ на нуждите на клиента:
- Асистиране при планирането на работния процес;
- Консултантски услуги в областта на изграждането и архитектурата на приложения.
Създаване на решения:
- Асистиране при осъществяването на работния процес;
- Интеграция на компоненти;
- Абонаментни ангажименти;
Поддръжка в оперативни условия:
- Базова поддръжка на приложения;
- Поддръжка на многослойни архитектури;
- Трансфер на знания.
Съвкупността от тези услуги ни откроява в областите, в които сме силни:
- еволюция на информационни системи към многослойни архитектури;
- разработване на информационни системи за взимане на решения.