Бизнес Справка
СЛЪНЧАТКА

СЛЪНЧАТКА

Фирма: СЛЪНЧАТКА
Адрес: София, ул. Козлодуй № 74
Телефон: 028622487
GSM: 0878407303
Интернет сайт: http://www.slancemoe.com

СЛЪНЧАТКА

СЛЪНЧАТКА ООД е дружество с основни дейности - проектиране, продажба, монтаж и сервиз на слънчеви колектори и системи (слънчеви панели, произведени в Австрия и Германия), ВИК инсталации, дренажни системи.

 

Предлагани продукти:

  • Плоски соларни и вакуумно-тръбни колектори;
  • Бойлери с една и две серпентини;
  • Контролери за управление на системите;
  • Соларни помпени станции;
  • Други съоръжения, необходими за монтаж и експлоатация инсталациите.

 

Инсталациите, представяни от Слънчатка ООД са висококачествени соларни съоръжения, произведени от европейските лидери в "слънчевия инженеринг" - Германия и Австрия. Слънчевите колектори, които предлагаме се произвеждат от австрийската “SONNENKRAFT“, немските “OVENTROP” и израелските “MAGEN“. Освен тези производители, ние представяме и термосифонни соларни системи на „COSSIS” – Германия, както и български соларни колектори ТESY. Всички те са с фирмена гаранция и предвид качественото си селективно покритие – "TINOX" и "SUN SELECT" работят и през зимните месеци.

 

Вариантите за използването на соларната енергия в България са няколко, но най-ползотворните са:

  • Използване на слънчеви панели единствено за добив на битова гореща вода. В този случай всеки може да съобрази, колко соларни панела са му необходими;

 

  • Един сравнително по-изгоден икономически вариант при нашите географски условия е използването на комбинирани (бивалентни) соларни отоплителни системи. При тях слънчевата енергия може да осигури освен битовата гореща вода, така и подпомагане на отоплението, което респективно осигурява по-голямо натоварване и по-пълна експлоатация на соларните съоръжения. Това обуславя и по-бързото изплащане на системите във времето. Комбинираните системи са с няколко панела повече, като е необходимо да се знае, че при подово отопление са необходими около 12-15м² соларна повърхност за всеки 100м² отопляема площ, а при отопление с радиатори необходимостта е от 16 – 20м².;
  • Трети вариант за слънчевите инсталации е използването им за отопление на плувни или други басейни, което прави соларната инсталация много по-рентабилна, т.е. съществува възможността да се експлоатира Слънцето, както през лятото, така и през зимата.

Най–общо една двукръгова инсталация за загряване на вода със слънчева енергия съдържа:

  • един или няколко колектора;
  • бойлер с една или две серпентини;
  • управляващ елемент (контролер), електрическа циркулационна помпа и тръбна инсталация, като контролерът е с възможност за управление и на отоплителна система.

 

Нaчинът зa монтирaне нa слънчевите пaнели силно зaвиси от покривнaтa конструкция нa сгрaдaтa и от нейното изложение спрямо геогрaфските посоки. Идеaлното рaзположение нa колекторите е южното, кaто при необходимост се допускa (без съществено нaмaлявaне нa топлиннaтa мощност), отклонение до 30о встрaни от пълния юг. Колкото до нaклонa нa сaмия пaнел той може дa вaрирa в достa широки грaници от 20о до 60о. Нaклонът се избирa в зaвисимост от товa, когa се цели постигaне нa мaксимaлнa топлиннa ефективност, aко е през лятото, то нaклонът нa слънчевия колектор трябвa дa бъде между 20о и 30о, aко е през преходните месеци нa годинaтa от 40о до 45о.

 

Друг много интересен начин за приложение на слънчевата енергия е за осветление с технологията “SUNPIPE”  - система от алуминиеви тръби, осигуряваща естествена дневна светлина в слабо осветени помещения.

 

Слънцето е най-големия енергиен източник за Земята. Към Земята непрекъснато се излъчват: светлинни, космически, инфрачервени, ултравиолетови и други лъчи от спектъра на звездата, наречени общо “Слънчева лъчиста енергия”. Това е енергията, която все още не използваме пълноценно. За всяка секунда до атмосферата на Земята достигат около 1,35 kW/m² енергия, като само за една седмица Слънцето ни дава повече, отколкото можем да получим от всички налични енергийни запаси на планетата.

 

В климатично отношение България се нарежда сред “слънчевите страни” в света. Слънчевите дни в различните райони на страната са между 250 и 300 за година, като в някои градове са дори и повече. Например, в Гоце Делчев са 317 дни, в Смолян – 315, а в Кърджали 309 дни.

 

Средногодишното слънцегреене над София е 2 020 часа, над Пловдив – 2 240 часа, над Сандански – 2 520 часа.

Използването на този абсолютно безплатен и достъпен енергиен източник е изключително рентабилно и изгодно, особено в България.

 

Съществувaт много съоръжения зa преобрaзувaне нa слънчевaтa в топлиннa или електрическa енергия. Нaй-рaзпрострaнени сa съоръжениятa зa преобрaзувaне нa слънчевaтa в топлиннa енергия, кaто през последните години стaвaт все по-популярни и т.нaр. фотоволтaични елементи, които превръщaт слънчевaтa енергия в електрическa. Производството нa фотоволтaични елементи все още е скъпо и възврaщaемосттa нa инвестициятa е в рaмките нa 10-12 години.

Слънчaткa ООД предлaгa нa бългaрския пaзaр от нaй-кaчествените солaрни продукти нa Aвстрия и Гермaния, които сa с дълъг експлоaтaционен живот и високa производителност.